Máš na TO! – Druhá skupina

V neděli 4. září 2016 v odpoledních hodinách dorazila druhá skupinka mladých na vzdělávací týden. Program byl připraven stejný jako pro skupinku první. Tentokrát se sešlo 14 účastníků a všichni očekávali, co týden přinese (včetně nás). Krásně nám vyšel time management, protože v pondělí se vrátila skupina z Nitry a tak se za námi zastavili spolu s mentorem.

Při příchodu skupinky do hotelu se ozývaly věty typu „tyy vole, co tady budeme týden dělat?“ … první poznávací aktivity začaly už v neděli a možná, že už v neděli skupinka pochopila, že se opravdu nudit nebudou. Na konci týdne došlo ale k výrazné změně: opravdu každý se mohl sám přesvědčit, že má své kvality, dovednosti a silné stránky, že jeho názor bude vyslyšen a jeho upřímnost se cení. Proto se v pátek před odjezdem změnila úvodní věta na větu „vůbec se mi nechce domů“! Moc děkujeme všem za úžasnou práci. Byli jste skvělí, a kdyby to jen trochu šlo, vůbec bychom neváhali vyslat vás všechny společně na stáž!

Ze zpětných vazeb, za které moc děkujeme, vybíráme následující:

Rád bych poděkoval za tento projekt, který člověka nějakým způsobem přivede i k jinému uvažování či rozhodování. Bavila mě forma (pracování) hraní, kde ze sebe dostaneme „to“, co klidně i nevíme, že máme. Věřím, že po tomto projektu začne člověk uvažovat jinak. Pro mě je to obrovská zkušenost!

Děkuji. Skvělý program, propracovaný. Má smysl.

Uvědomil jsem si, že když člověk zjistí a přizná si špatné vlastnosti nebo to, co mu nejde, tak je to super – protože zjistí, co nemá dělat za práci, ve výsledku by ho to stejně nebavilo. Taky jsem si uvědomil, že je třeba mít sen, vizi…mluvit o ní, ujasňovat si ji, ale zároveň dělat praktické kroky pro uskutečnění – mapování, hledání, vzdělávání, pohovory.

Když jsem sem přijela, měla jsem pocit méněcennosti. Teď odjíždím díky vám s trochu větší jistotou. Děkuji lektorům za skvělou práci. Měli byste v tom pokračovat. Takových, jako jsem já, se tu najde určitě víc. Vaše vzdělávání HROU je super 😉 Člověk si toho víc zapamatuje a udrží pozornost.

Vzhledem k tomu, že jsem nevěděla, o co ve stáži půjde, tak jsem vlastně ani nic neočekávala, tudíž jsem ve všech směrech příjemně překvapená. Lektoři, bez výjimky, skvělý lidi na svém místě (a ten názor zůstane, i když mě do Švédska nevezmete 😉 )

Líbilo se mi, že všechny aktivity byly dělané nenásilnou formou a nikdo nebyl násilně tlačen do zapojení se. Původně jsem očekával daleko větší nalejvárnu suchých dat a byl jsem překvapen formou, jakou tento kurz probíhá.

Pokračujte v tom, co děláte, pomáháte lidem, co jsou ztracení. Dali jsme se do kupy.

Toto školení nebo kurz mi poskytl možnosti zamyslet se sám nad sebou a změnit pohled na svoje dosavadní možnosti, jako uplatnit se v těch věcech, které preferuji. Takže mi to pomohlo v tom směru, že se dá zbavit stresu i před více lidmi. Díky

Cítím se na jiné vlně, děkuji!

Jsem rád, že všichni lektoři, které jsem tu poznal, dělají tuto práci. Jsou to lidi na svém místě. Díky vám jsme dokázali semknout v takovou skupinu. Teď vás čeká asi to nejhorší a to je vybrat lidi. Za sebe můžu říct, že nějak přežiju to, pokud bych nebyl vybrán, to proto, že je tu hafo skvělých lidí, kteří si to zaslouží. Moc vám děkuju, byl to super týden. 

A co naší skupince bylo nepříjemné nebo by rádi změnili? Určitě vedla klimatizovaná místnost (počasí nám totiž opravdu přálo a vedro nechybělo), lehká úprava personálu hotelu, více času na individuální přístup ke každému. To jsme z toho vyvázli vcelku dobře.

Moc se těšíme na další společné setkání před stáží. Skupinu vybraných adeptů na stáž čeká totiž týden jazykové přípravy 10. – 14. 10. A následně skupinové soustředění před stáží. Je nám líto, že se neuvidíme úplně všichni!

Za tým AMA,

Pavlína

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>