Máš na TO! – II. běh očima účastníka

Další postup v projektu popisuje jeden ze stážistů – Jan Vondra:

Další přípravu před Švédskem představoval jazykový kurz angličtiny (poznm. 10. – 14. 10. 2016) . Jelikož jsme se už všichni znali, tak hned po příjezdu na hotel nastala obvyklá pohoda, která fungovala celý týden.

V pondělí ráno se celá naše skupinka vypravila do centra Prahy, do jazykové školy na zkoušky z angličtiny (zjištění naší úrovně). Čekal nás písemný i ústní test a závěrečné hodnocení naší úrovně. To jsme nějak překousli a mohli jsme se volným tempem vrátit na hotel, kde na nás čekala paní Zemánková společně s lektorkou Petrou, která nás měla celý týden na starost. Trošku jsme se představili (samozřejmě anglicky) a dozvěděli se spoustu informací o naší cestě na sever.

Vzhledem k tomu, že každý z nás má jiný „level“ angličtiny, nemohli jsme se učit gramatiku na stejné úrovni, pustili jsme se tedy do různých her, ale stále vše jen v angličtině. Celý týden probíhal tedy na bázi diskusí v angličtině, hraní různých her atd. Čekala nás ale také spousta jiných aktivit jako například návštěva kina (film v původním znění). Třetí den jsme strávili společně s rodilým mluvčím přímo z Anglie, a to byla pro všechny (doufám) dobrá zkušenost. Předposlední den našeho jazykového “martíria” byla návštěva pražské ZOO, která se vyvedla, a všichni jsme si poctivě četli popisky v angličtině, české nikoho nezajímaly! 😀 Lektorka zároveň komunikovala jen v angličtině, takže třeba teď víme, jak se anglicky řekne „lemur a krmení probíhá ve 14:00“.

Na závěrečné setkání (19. – 22. 10. 2016) následující týden jsme všichni přijeli v náladě, která odpovídala situaci, úsměvy byly všude a nás čekal den s Bárou a Pavlínou. Dokonce se přijel i Claes, partner ze Švédska, který nás bude mít na starost a který s námi strávil tři dny. Myslím, že se nám všem zamlouvá. Poté nás čekala menší procházka, která se protáhla na delší výlet s plněním úkolů. Čtvrtek jsme strávili s Bárou a Claesem, probralo se mnoho témat, od rasismu až po šikanu. Odpoledne se k nám připojil náš mentor Richard, který s námi bude ve Švédsku, a udělali jsme pár aktivit. Večer jsme se všichni sešli a zahráli deskovou hru plnou paranoidních představ, která nás všechny chytla.

Pátek jsme strávili jak s Richardem, tak především s Claesem, který nám sdělil mnoho informací týkající se naší stáže, ale i dalších informací o Švédsku. Poté následovaly samostatné rozhovory face to face (naštěstí byl vždy k dispozici překladatel :D), kde se každý dozvěděl co ho čeká, jaké má zájmy a poté jsme se mohli ptát na co chtěli. Ale tím pátek zdaleka nekončil, protože (ještě jednou díky) jsme se přesunuli do centra města na únikovou hru. Museli jsme se rozdělit do dvou skupin (Kryštof, Mikuláš, Jana, Honza a druhá skupina Klára, David, David a Milan). Samozřejmě jsme se navzájem trošku hecovali, kdo bude lepší, ale všichni jsme si to užili, a po stáži plánujeme zajít na další hru.

V sobotu nás čekalo natáčení videoklipu, které doufám, se podaří a bude to skvělá propagace pro další účastníky. Poté nastal čas odjezdu, a bylo na nás vidět, že jsme utvořili dobrou skupinu a trošku nás to i dostalo.

Teď už jen počkat týden a hurá do Švédska! Máme sraz v pondělí v 5 hodin ráno na letišti, tak snad to všichni stihneme!

Honza

Naše skupina s lektorkou Petrou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>