Přeskoč svůj stín

Pro skupinu pražských teenagerů (ze sociálně znevýhodněného prostředí) byla poslední předvelikonoční neděle – 25. 3. 2018  symbolem svobody a volnosti – což je hlavní motto v současné době velmi populárního parkouru. Zkušený lektor Richard Beneš dokázal zaujmout chlapce nejen v teoretické části workshopu – jehož cílem bylo nenásilnou formou vysvětlit chlapcům, jak důležité je umět si stanovit své cíle a dokázat překonávat překážky, tak především při základním praktickém výcviku, při němž se chlapci seznámili,  vyzkoušeli a naučili  skokové a přeskokové techniky do té míry, aby mohli sami dále pokračovat.

Výhodou této aktivity je, že se jedná o překonávání překážek v přirozeném prostředí, není třeba pořizovat nákladné pomůcky a oblečení, nejedná se o soutěživý sport, každý si stanovuje své cíle.

Parkourový workshop mohla AMA realizovat díky spolupráci s Volonté o.p.s, z jehož projektu Komunitní centrum Karlín  ( CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_ 031/0000138 ) byl financován.

 

Svoboda pohybu Část účastníků_ začátek lekce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>